torba sportowa

Torba sportowa – jaką wybrać na siłownię?

Torba sportowa jest jednym z najważniejszych elementów należących do akcesoriów na siłownię. Nie wyobrażam sobie, aby wszystkie niezbędne przedmioty na trening pakować do zwykłej reklamówki czy worka. Wtedy każda z rzeczy nie miałaby swojego miejsca i mówiąc prościej: panowałby wielki chaos. Warto jest przeznaczyć pewną kwotę na zakup takiego ekwipunku i zapewnić sobie sto procent komfortu. Torba sportowa to niecodzienny wydatek, dlatego powinna służyć nam przez dłuższy czas. Polecam przed jej kupnem  dowiedzieć się co nieco na jej temat, aby później nie żałować swojego wyboru.

Czym jest torba sportowa?

Torba sportowa jest bagażem o charakterystycznym kształcie, który przeważnie zabierany jest na trening na siłownię. Wykorzystywana jest również w innych celach. Każda z toreb różni się przede wszystkim wielkością oraz materiałem z jakiego została wykonana. Torba treningowa powinna być przystosowana do rodzaju uprawianego sportu – dzięki temu będzie dopasowana do wielkości akcesoriów, które musimy zabierać ze sobą. Posiadanie takiego bagażu ma w sobie wiele zalet. Po pierwsze, zachowany jest porządek, każda rzecz ma swoje miejsce, co ułatwia jej wyszukanie, a ubranie sportowe nie gniecie się w jednej komorze z butami. Po drugie, jest to wygodny sposób na przetransportowanie rzeczy np. z domu na siłownię, co zapewnia komfort. Po trzecie, taka torba świetnie sprawdzi się w innych sytuacjach, np. podczas wakacyjnych wyjazdów. W dzisiejszych czasach nie ma trudności z dostępnością tego towaru. Torbę sportową można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i zamówić przez Internet. Dodatkowym atutem jest ich różnorodność – każda z nas może przebierać w kolorach i wzorach, dzięki czemu posiadanie torby sportowej może cieszyć również oko.

Rodzaje toreb sportowych

Tak jak wcześniej wspomniałam, kluczową sprawą jest zadanie sobie pytania: jaki sport najczęściej uprawiam? Tylko dzięki temu będziesz wiedziała, co musisz zmieścić w swoim bagażu. Rozmiar torby to niewątpliwie najważniejsza kwestia, dlatego warto dobrze zastanowić się, czy potrzebujesz miejsca na kask i rękawice bokserskie, czy wystarczą Ci dwie przegrody na strój do fitnessu i obuwie sportowe. Najpopularniejszą ze wszystkich jest torba do fitnessu, często wykorzystywana również przez osoby grające w futbol. Jej pojemność wynosi ok 30 litrów, co pozwala zabrać ze sobą niezbędny strój do ćwiczeń, buty, przydatne akcesoria typu bidon, ręcznik oraz ewentualnie jedzenie. Niektóre z nich mają oddzielną przegrodę przeznaczoną na drobiazgi. Znacznie szerszy wybór jest wśród toreb sportowych z przeznaczeniem dla konkretnego sportu. Ze względu na szczególne wymagania, będą one kosztowały nieco więcej niż zwykła torba do fitnessu. Jest to niezbędne rozwiązanie dla osób zajmujących się zawodowo sportem, które pozwoli na bezpieczne transportowanie sprzętu. Taki bagaż musi posiadać specjalnie dopasowane do sprzętu komory oraz powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, który zabezpieczy akcesoria przed zniszczeniem.

torba sportowa
Torba sportowa – sklep factoryprice.pl

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupując torbę sportową bez dwóch zdań musimy sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana. Dobrze, jeśli będzie on gruby i wytrzymały, co pozwoli na dłuższe użytkowanie bagażu. Nie mniej ważną sprawą jest wykonanie paska na ramię. Po pierwsze, musi mieć regulację długości. Po drugie, powinien być odpowiednio szeroki, aby podczas noszenia torby na ramieniu nie odczuwać bólu z powodu wpijania się w skórę materiału. Po trzecie, w miejscu, gdzie pasek ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, powinien być dodatkowy, miękki materiał, który zniweluje nieprzyjemne otarcia. Kolor torby nie jest rzeczą najważniejszą, ale przy jego wyborze trzeba pamiętać o tym, że ubrudzenia są mniej widoczne na ciemniejszych odcieniach. Dodatkowym plusem ciemniejszych modeli jest zachowanie estetyki i prawdopodobieństwo dopasowania torby do każdej stylizacji. Są to trzy podstawowe elementy, na jakie powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie torby sportowej.

Dodatkowe udogodnienia

Dobrym rozwiązaniem jest, gdy torba treningowa posiada usztywnienie na jej spodzie. To pozwoli zachować jej odpowiedni kształt, dzięki temu jej zawartość nie będzie się przemieszczać i co najważniejsze – ochroni to przed przecieraniem się materiału. Niektóre z toreb posiadają oddzielne komory na buty, co według mnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ciekawym pomysłem dla osób, które chodzą na basen lub po prostu biorą prysznic po treningu, jest oddzielna przegroda na mokre rzeczy. Dodatkowo, jeśli zabierasz ze sobą wiele drobiazgów, zwróć uwagę, czy torba sportowa posiada odpowiednią ilość mniejszych kieszonek. Dzięki temu oszczędzisz sobie kilka minut cennego czasu i zbędnego stresu. Już teraz nie powinnaś mieć żadnych wątpliwości, która torba sportowa jest najlepsza dla Ciebie.