pielęgnacja twarzy w chłodne dni

Pielęgnacja twarzy w chłodne dni – sposoby

Co tu kryć, dni są coraz chłodniejsze. Jesień powoli będzie zamieniać się w zimę, a już teraz wiatr umie porządnie zawiać. No cóż, bywa naprawdę mroźnie! Dla Twojej skóry nie jest to także obojętne. Jak więc dbać o nią jesienią oraz zimą?

Warto się tym zainteresować

Pielęgnacja twarzy na pewno powinna różnić się ze względu na pory roku. Nie jest to żaden wymysł, taki stan rzeczy wynika po prostu ze zróżnicowanych warunków pogodowych, które oddziałowują na Ciebie, czy tego chcesz, czy nie. Skóra na twarzy jest na tyle delikatna, że warto temu zagadnieniu poświęcić nieco więcej czasu. Mówiąc wprost, Twoja twarz bywa bezbronna w starciu z pogodą, ale Ty możesz jej pomóc. A na pewno tego chcesz, w końcu warto dbać o skórę, masz ją daną raz na całe życie – czas poświęcony na zgłębianie tajników pielęgnacji nie będzie stracony. Usiądź więc wygodnie i poczytaj co nieco o tym, jak o siebie zadbać w te trudne niejednokrotnie jesienne oraz zimowe dni.

Jak zachowuje się skóra zimą?

Gdy temperatura spada poniżej zera, warto szczególnie obserwować swoją skórę. Jak zachowuje się ona w zimne dni? Na pewno trzeba liczyć się z tym, że będzie się ona wysuszać. Dzieje się tak przede wszystkim przez pozbawiające wody suche powietrze. Wobec tego na baczności powinny mieć się w szczególności posiadaczki skóry suchej oraz naczynkowej, wrażliwej. Zatrzymajmy się jednak przy pewnym bardzo ważnym zagadnieniu. Twojej skórze w trudnych warunkach atmosferycznych nie wystarczą jedynie dobre kosmetyki. To oczywiście bardzo ważne, ale wszystko zaczyna się przecież w środku. Mamy na myśli oczywiście Twoje odżywianie. Nie zapominaj o odpowiedniej diecie Jaka jest ta zdrowa dieta na zimę? Ano bogata chociażby w witaminę C, A oraz tłuszcze. Generalnie warto jeść na przykład ryby, jaja, sery, brukselkę czy szpinak. Zadbaj o swoją dietę szczególnie zimą, a Twoja skóra na pewno Ci za to podziękuje. Nie jest jej łatwo w chłodne dni i warto ją wspomóc. Warto zresztą robić to przez okrągły rok. Poza tym pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu miejsca, w którym najczęściej przebywasz – w większości przypadków będzie to Twój dom czy mieszkanie.

Nawilżenie twarzy jest bardzo ważne

W związku z tym, że zimne powietrze koszmarnie wysusza skórę, pamiętaj o odpowiednim jej nawilżeniu. To powinna być podstawa, bez której pielęgnacja twarzy w chłodne dni nie będzie efektywna. Przy tym warto pamiętać o systematyczności – to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia, ale w szczególności jeżeli chodzi o pielęgnację. Wobec tego nawilżaj swoją skórę codziennie, aby uzyskać efekty. Polecane są kosmetyki tłuste, gęste – takie jak olejek arganowy, który jest głęboko nawilżający oraz odżywczy. To Twoje must have szczególnie jesienią oraz zimą. Za pożądany składnik kosmetyków na chłodne dni uważa się również masło karite. Jeszcze raz przypominamy o systematyczności, ponieważ skóra momentalnie odczuje zaniedbania w tej kwestii. Jeżeli jesteś fanką peelingów, nie musisz z nich rezygnować, ale rób je raczej nieco rzadziej niż w cieplejsze dni.

 

Pielęgnacja twarzy w chłodne dni – drogeria Factoryprice.pl

Postaw na maseczki – to dobra pielęgnacja twarzy w chłodne dni

Chwila relaksu z maseczką to coś, co uwielbiamy. Zabiegane kobiety nie zawsze mają przecież czas aby wybrać się do salonu kosmetycznego, ale w domowym zaciszu zwykle znajdzie się ten moment na relaks. Twoja pielęgnacja twarzy w chłodne dni sporo zyska, jeżeli postawisz na odpowiednie maseczki – na przykład te do cery odwodnionej. Połącz przyjemne z pożytecznym. Po wieczornej kąpieli zrelaksuj się z dobrą książką i maseczką na twarzy, a Twoja skóra na pewno Ci za to podziękuje. Poza tym będziesz bardzo zrelaksowana i poczujesz się po prostu świetnie. To pozytywnie wpłynie nie tylko na skórę Twojej twarzy, ale także po prostu na Ciebie.

Usta i dłonie też są ważne

Jesienią oraz zimą nie możesz zapominać także o pielęgnacji dłoni i ust – one również są w szczególny sposób narażone na negatywne działanie zimnego powietrza. Pomadka ochronna oraz nawilżający krem do rąk powinny więc na stałe zagościć w Twojej torebce. Jaka powinna być idealna pomadka na zimę? Na pewno w jej składzie powinna być gliceryna. W żadnym wypadku nie możesz zaniedbywać swoich ust i dłoni zimą, ponieważ skutki takiego postępowania mogą być opłakane.

Demakijaż to podstawa – zawsze!

Tak właśnie jest, nie tylko jesienią oraz zimą. Zawsze podstawą pielęgnacji skóry twarzy powinien być odpowiednio wykonany demakijaż. Nigdy nie kładź się spać, jeżeli nie masz pewności, że bardzo dokładnie zmyłaś ze swojej twarzy resztki kosmetyków – podkładu, pudru i całej reszty. Na nic zdadzą się wszelkie nawilżające zabiegi i nawet drogie kosmetyki, jeżeli zaniedbasz tę kluczową kwestię. Nie jest możliwe nawilżenie skóry, która jest zmęczona noszeniem mnóstwa kosmetyków, a nikt nie dba o jej demakijaż. Mamy nadzieję, że nieco udało nam się rozjaśnić zawiłą kwestię, jaką jest pielęgnacja twarzy w chłodne dni. Warto nieco zagłębić się w ten temat i świadomie do niego podejść, a na pewno Twoja skóra Ci za to podziękuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *