jak ubrać się stosownie do wieku i okazji

Jak ubrać się stosownie do wieku i okazji – nasz poradnik

Nie ma chyba nic gorszego, niż niestosowane ubranie się. Jeżeli przydarzy nam się modowa wpadka, czujemy się skrępowane i od razu mamy zepsuty dzień. Czy znacie to uczucie? Mamy nadzieję, że nie, ale na wszelki wypadek zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego poradnika.

Jak ubrać się stosownie do wieku i okazji – czy masz z tym problem?

Czasami nie jest to niestety łatwe. Prawdopodobnie każda z nas choć raz stala przed dylematem odnośnie tego, czy wypada jej coś założyć. Wiele osób wyrzyknęłoby w tym miejscu, że nie ma czegoś takiego jak “nie wypada” i trzeba wyrażać siebie, no ale nie do końca tak jest. Warto kierować się jakimiś zasadami, które sprawią, że poczujesz się świetnie w swoim stroju i zrobisz pozytywne wrażenie na wszystkich. Jak ubrać się stosownie do wieku i okazji – na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w naszym krótkim blogowym poradniku.

Nie chodzi o to, aby się ograniczać!

Nie musisz obawiać się tego, że wiek Cię ogranicza. W dzisiejszych czasach ubiór stosowny do wieku wcale nie oznacza tego, że po pięćdziesiątce masz wskoczyć już tylko w babcine garsonki czy inne stylizacje tego typu. Prawda jest taka, że czasy się zmieniły. Dzisiejsze babcie są długo aktywne zawodowo i chcą prezentować się modnie – dla nas to jasne. Dlatego w szerokim asortymencie naszego sklepu internetowego Factoryprice.pl znajdziecie modne ubrania dla kobiet w każdym wieku. Trudno jest określić wiek, od którego czegoś nie wypada nosić. Prawda jest taka, że często dopiero kobiety około czterdziestki stają się świadome i pewne siebie, akceptują swoje ciało, wyglądają pięknie i sięgają na przykład po krótkie spódnice i sukienki. Nasz styl powinien zmieniać się wraz z nami i dojrzewać – jednak nie możemy traktować tego jako czegoś ograniczającego.

jak ubrać się stosownie do wieku i okazji
Jak ubrać się stosownie do wieku i okazji – sklep internetowy Factoryprice.pl

Ubranie stosowne do wieku – czyli jakie?

Skoro zaczęliśmy od kwestii wieku, powiedzmy sobie wszystko na ten temat. Chcesz wyglądać dobrze? Zawsze pamiętaj o tym, żeby prezentować się schludnie i nie wulgarnie. Odsłanianie zbyt wiele nie jest modne – nieważne, czy masz dwadzieścia czy czterdzieści lat. Oczywiście to co przystoi nastolatce, słabo wygląda już na kobiecie dojrzałej. Mamy tu na myśli zestawy typu krótkie szorty, koszulka na ramiączkach, trampki, sztuczna biżuteria… Tak nie widzi siebie większość pań po czterdziestce czy pięćdziesiątce, natomiast szesnastolatka może wyglądać fajnie. Generalnie, niezależnie od wieku, mniej znaczy więcej – tego należy się trzymać. Pamiętaj, że wygląd kobiecy i zmysłowy, sexy, ma niewiele wspólnego z epatowaniem golizną.

Ubrania dla nastolatek i dla starszych kobiet

Trudno jest odpowiedzieć także na pytanie, jakie ciuchy sprawdzają się w przypadku nastolatek, a jakie w przypadku kobiet dojrzałych. Czasami młodziutka dziewczyna lubi klasyczne ciuchy i nosi się w sposób odmienny niż rówieśniczki. Na pewno możemy wskazać ubrania, które warto mieć w swojej szafie, niezależnie od wieku. Będą to klasyczne jeansy, biała koszula, bazowe t-shirty, płaszcz typu trencz. Jeżeli jesteś miłośniczką sportowej wygody, to na pewno będzie to także sportowe obuwie – trampki czy też adidasy. Wiele osób wskaże tu także klasyczną parę szpilek lub balerinek dobrej jakości.

Jak ubrać się stosownie do okazji?

To pytanie także spędza sen z powiek wielu osobom. Jak ubrać się stosownie do wieku i okazji – czy wiecie, jak osiągnąć to drugie? Są takie sytuacje, w których obowiązują nas pewne zasady. Lepiej ich nie łamać. Przecież nie chcesz poczuć się nieswojo, prawda?

Jak ubrać się na wesele – podpowiadamy!

Najczęstszą sytuacją tego typu jest właśnie wesele. Dowolność w dobieraniu kreacji na tę okazję jest duża, ale jednak trzeba trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim pamiętaj, że kolor biały jest zarezerwowany dla gwiazdy wieczoru, którą jest bezsprzecznie panna młoda. Wiele osób daleko trzyma się również od koloru ecru, ponieważ takie suknie ślubne również są bardzo popularne. Poza tym warto unikać bardzo spektakularnych kreacji – długie suknie z trenem również nie są najbardziej trafionym wyborem kreacji dla gościa weselnego. Kieruj się prostymi zasadami – ma być elegancko i nie wyzywająco.

Jak ubrać się na pogrzeb?

Wesele to sytuacja bardzo radosna, pogrzeb natomiast wręcz przeciwnie. Niestety i takie okazje się zdarzają, dlatego warto wiedzieć, jak odpowiednio się ubrać. Wiele osób ma z tym problem. Oczywistym jest to, że najbliższe osoby zmarłego zakładają ubrania w kolorze czarnym. Na świecie wygląda to różnie, ale w naszej kulturze tak się właśnie utrwaliło. Nie wszyscy żałobnicy muszą wystąpić w czerni, jednak jasne kolorowe ubrania także nie są dobrym pomysłem. Wybierając się na uroczystości pogrzebowe, sięgnij po stonowane ciemne ubrania oraz dodatki.

Jak ubrać się stosownie do wieku i okazji – to nie takie trudne

Czasami ciężko jest ogarnąć ten temat. Wiele osób wciąż zastanawia się, jak ubrać się stosownie do wieku i okazji. Prawda jest jednak taka, że warto poznać podstawowe zasady i dodatkowo polegać na swoim wyczuciu. To Ty najlepiej wiesz, w czym dobrze się czujesz. Nie przekraczaj granic dobrego smaku, a wszystko będzie dobrze. Mamy nadzieję, że nasz wpis nieco rozjaśnił temat!a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *